Веганська пана-кота

Вже, мабуть ні для кого не буде новиною, що желатин робиться з костей тварин, тобто не є веганським продуктом. І те, що вегани замість нього використовують агар-агар, який робиться з водоростей.

Проте, ці два продукти між собою відрізняюсь, хоч двоє мають властивість змінюють рідину на гель / желе.

Процес приготування десертів з агару трішки інший, бо він не розчиняється і не набухає в холодній воді, потрібно довести до кипіння.
Якщо хтось з вас колись спробував домашні агарові желе, напевно, знає чим вони відрізняються. Такі десерти набагато твердіші, крихкі, не дуже гнучкі, і цим є гіршими від «класичних» желатинових.

Однак, поліпшити консистенцію можна за рахунок додавання пектинів або керобу, що значно підвищує еластичність агарових желе. А якщо цих продуктів вдома немає, можна додати трішки картопляного крохмалю чи рисового борошна, які перешкоджають зв’язуванню агару і робить пана-коту м’якою, красивою та смачною.

Інгредієнти:

 • 500 мл жирного кокосового молока
 • 1 ст.л. ксилітолу (або іншого замінника цукру)
 • 1 ч.л. агар-агару
 • 1 ч.л. картопляного крохмалю
 • 0,5 ч.л. ванільного екстракту
 • 50 г морожених ягід

Приготування:

 1. Розділити молоко на дві частини. До однієї частини додати агар, ксилітол, ванільний екстракт і довести до кипіння на малому вогні, регулярно помішуючи.
 2. До другої частини додати крохмаль, перемішати і влити тоненькою струйкою до киплячої іншої частини молока (під час вливання дуже важливо цілий час мішати, бо консистенція буде неоднорідною). Суміш довести знову до кипіння – мішаючи.
 3. В форми для пана-коти покласти по кілька ягід та залити гарячою сумішшю. Агар швидко застигає, тому роби все швидко.
 4. Заповнені форми відстав, щоб охололи, а після перенеси в холодильник на 1 год.
 5. Пана-кота готова!

 

Залишити відповідь